zespół na wesele
Bez kategorii

Jak wybrać zespół na wesele?

Wesele jest jednym z ważniejszych dni w życiu każdego małżeństwa. Chcemy, by naszą uroczystość weselną zaproszeni goście wspominali latami, oczywiście w kontekście pozytywnym. Na to, jak zostanie odebrana nasza impreza, ogromny wpływ ma oprawa muzyczna. Które rozwiązanie jest lepsze: DJ na wesele czy zespół muzyczny? Na co zwrócić uwagę, wybierając zespół na wesele?

DJ na wesele czy zespół?

Już na początku planowania uroczystości weselnej należy zdecydować, czy na naszym weselu ma zagrać DJ na wesele, czy zespół muzyczny. W przypadku pierwszego rozwiązania niewątpliwie plusem jest cena. Z racji tego, że zdecydujemy się na wynajęcie jednej osoby do poprowadzenia wesela, zapłacimy znacznie mniej niż w przypadku całego zespołu. DJ na wesele to także większe pole do popisu, jeśli chodzi o repertuar – może zagrać niemalże każdy utwór, o który poprosimy my i zaproszeni goście.

DJ na wesele ma także swoje wady. Nie każdy DJ zajmujący się oprawą muzyczną na weselach jest równocześnie konferansjerem, a przecież chcemy, by nasi goście byli skutecznie zachęcani do zabawy i do wyjścia na parkiet. Pamiętajmy także, że na weselu pojawią się osoby starsze, a te zazwyczaj preferują muzykę graną na żywo. Lepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zespół na wesele i jest to wybór większości młodych par.

Dobry zespół na wesele, czyli jaki?

Dobry zespół muzyczny musi zapewnić młodej parze oraz ich gościom wspaniałą zabawę przez całą noc. Zespół na wesele musi spełniać szereg oczekiwań, gdyż okazuje się, że świetna muzyka i najlepsze przeboje to nie wszystko. Na idealną muzyczną oprawę weselną składa się kilka elementów. Na pierwszym miejscu stawiane jest doświadczenie, które owszem, jest ważne, ale nie najistotniejsze (w końcu każdy zespół kiedyś od czegoś zaczynał). Zespół muzyczny powinien gwarantować doskonałą jakość dźwięku oraz nagłośnienie. Każdy członek zespołu powinien charakteryzować się wysokimi umiejętnościami wokalnymi lub instrumentalnymi (w zależności od funkcji, jaką sprawuje). Równie istotna jest konferansjerka – zespół musi mieć dobry kontakt z publicznością, zachęcać i prowokować do wspólnej zabawy. Zespół na wesele powinien też zadbać o dobrą oprawę wizualną i oświetlenie, a ciężki dym czy dekoracje świetlne będą dodatkowym plusem.

Spotkanie z muzykami

Spotkanie z muzykami to absolutna konieczność. Warto sprawdzić, jak zespół na wesele sprawdza się w praktyce. Można udać się na próbę zespołu lub wesele, na którym będzie grać – jest to też dobra okazja do tego, by zweryfikować, jakiej jakości jest sprzęt grający, oświetlenie i inne urządzenia.

Konferansjerka na dwa głosy

W przypadku większości zespołów muzycznych zazwyczaj konferansjer jest jeden. Warto rozejrzeć się za zespołem, w którym taką funkcję pełnią dwie osoby. Takie rozwiązanie daje możliwość dialogu scenicznego, a co za tym idzie, żartu, satyry, a nawet form kabaretowych. Podobna zasada dotyczy pozostałych członków zespołu – im więcej, tym lepiej. Zwiększa się przez to repertuar grupy i daje też możliwość śpiewania na kilka głosów.

Oświetlenie dostosowane do muzyki

Istotną rolę w oprawie muzycznej na weselu ma także oświetlenie. Mowa o oświetleniu nie tylko sceny, ale też sali oraz parkietu. Żywiołowe oświetlenie, szczególnie to kolorowe, z pewnością zmobilizuje gości do zabawy. Pamiętajmy jednak, że na sali będą się znajdować także osoby starsze, więc światło nie powinno być też zbyt uciążliwe dla oczu.

Inne cechy dobrego zespołu na wesele

Zespół muzyczny powinien odpowiadać na potrzeby wszystkich gości. Z uwagi na fakt, że w gronie zaproszonych osób znajdą się osoby w różnym wieku, należy tak skomponować repertuar, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. Profesjonalny zespół na wesele poza skupieniem się na zapewnieniu dobrej oprawy muzycznej przyjęcia powinien także perfekcyjnie prowadzić uroczystość, prezentować się nienagannie oraz służyć młodej parze pomocą w każdym momencie wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code