dj wodzirej
Bez kategorii

Kapela czy DJ weselny?

Jeden z najczęstszych dylematów podczas organizacji wesela to wybór zespołu lub DJ-a. Kapele ciągle mają wielu zwolenników, jednak również rezygnacja z muzyki na żywo to coraz częściej spotykana opcja. Jakie są wady oraz zalety obu rozwiązań i jak dokonać właściwego wyboru? Co będzie lepsze, DJ weselny czy dobra kapela?

Zarówno DJ weselny, jak również zespól, może okazać się doskonałym wyborem lub weselną porażką. Wszystko zależy oczywiście od jakości usługi, za którą zapłacimy. O tym, że należy wybierać wyłącznie polecone osoby, nie trzeba chyba przypominać. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się się na wodzireja i sprzęt elektronicznym czy na weselną kapelę, należy zasięgnąć opinii oraz wybrać poleconą ekipę. Chyba nic tak nie psuje imprezy, jak złe nagłośnienie i nieodpowiednia muzyka, niedopasowana do gustów gości.

Przyjęcia weselne i wiek gości

Pierwszą kwestią, jaką warto wziąć pod uwagę, dokonując wyboru, jest wiek zaproszonych na wesele gości. Inaczej organizuje się przyjęcia weselne z przewagą ludzi starszych, inaczej te, na których większość gości to osoby z młodego pokolenia. Jeśli na weselu będzie wielu wujków, dziadków, rodzice i ich przyjaciele – być może warto zainwestować w zespól. Starsze osoby z małych miejscowości – choć nie tylko – bardzo często gustują w muzyce na żywo. Jeżeli zaprosiliście bardzo dużo znajomych, a mniej rodziny – być może lepszym wyborem okaże się DJ weselny.

DJ-wodzirej

Wybór DJ-a ma jedną zasadniczą zaletę, z którą trudno się sprzeczać. Jest to to usługa, która po prostu mniej kosztuje. Bardzo często wystarczy jedna osoba, DJ-wodzirej – zamiast całej ekipy muzyków. DJ-wodzirej zajmuje się podłączeniem i obsługą sprzętu muzycznego, a także organizacją całej zabawy. Może proponować gościom konkursy i gry. Za jego pracę zapłacimy mniej niż za pracę zespołu muzycznego odpowiadającego wyłącznie za muzykę. Prawdopodobnie jeśli wybierzemy kapelę – oprócz tego i tak będzie nam potrzebny DJ-wodzirej.

Dodatkowo jeśli zatrudnimy całą kapelę składająca się z paru osób, w koszt wesela musimy wliczyć poczęstunki dla członków zespołu. Trudno wyobrazić sobie, by przez całą noc muzycy pracowali bez posiłku. Często pary młode zamawiają dla nich catering, tak samo jak dla gości weselnych.

Ostatnia kwestia wiąże się ściśle z kulturą weselną i z kulturą samych członków zespołu. Jak wynika z doświadczeń osób, które weselne przyjęcie mają już za sobą – artyści miewają swoje obyczaje, które nie zawsze odpowiadają organizatorom przyjęcia. Do nierzadkich przypadków należy spożywanie alkoholu przez muzyków – i związane z tym konsekwencje. Jeśli opłacasz kapelę, zapoznaj się z opiniami także na ten temat. Liczy się nie tylko talent muzyków, ale również ich sposób bycia i sposób pracy. Oczywiście DJ-wodzirej również musi być osobą odpowiedzialną i kompetentną, jednak na problemy częściej narzekają osoby, które zdecydowały się na kilkuosobowy zespół.

Oczywiście nie ma reguł i organizując przyjęcie weselne, należy samodzielnie zapoznać się z ofertami zespołów i DJ-ów, by wybrać ten najlepszy pod każdym względem. Dopasowany, jak chodzi o styl muzyczny, a także spełniający nasze dodatkowe oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code