muzyka na wesele
Bez kategorii

Muzyka na wesele i ślub – 8 błędów, które popełniamy w trakcie organizacji

Czy możesz sobie wyobrazić ślub oraz wesele bez muzyki? Jest to niemalże niemożliwe. Bez względu na to, gdzie będzie odbywać się uroczystość i zabawa, ilu gości zaprosiliśmy, czy w jakim stylu będzie dana impreza, muzyka na wesele i ślub jest jednym z najważniejszych elementów, podkreślających charakter dnia i wprowadzającym interesujący klimat.

To właśnie od muzyki zależy, czy goście będą się świetnie bawić, czy stronić od weselnych zabaw i tańca. By mieć w pełni kontrolę nad muzyczną oprawą, warto jest wystrzegać się pewnych popularnych i stale powielających się błędów. Zanim kapela weselna czy DJ zostaną zamówieni, sprawdź na jakie aspekty musisz zwrócić szczególną uwagę podczas planowania wesela i ślubu.

organizacja wesela

Muzyka na wesele i ślub – jak ją wybrać? 8 najpopularniejszych błędów

1. Oczekiwanie na ceremonię zaślubin w kompletnej ciszy

Pierwszą kwestią będzie czekanie na ceremonię zaślubin w całkowitej ciszy. Planując muzykę na wesele nie możemy zapomnieć o tej istotnej kwestii. Goście oraz Państwo Młodzi zazwyczaj przybywają do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego około 20-30 minut przed rozpoczęciem. Zazwyczaj czas oczekiwania wydłuża się, jeśli goście zmuszeni są wytrwać w ciszy, aż do momentu wejścia Młodej Pary. Może to powodować u nich pewien dyskomfort.

Aby tego uniknąć, warto jest tę kwestię ustalić z organistą lub osobą odpowiedzialną za puszczanie muzyki w urzędzie. Oprócz organów, obecnie mamy szeroki wybór innych instrumentów, np. wiolonczeli, skrzypiec, fortepianu czy całego zespołu i chóru.

kapela weselna

2. Źle dobrana muzyka w kościele

W zależności od Pary Młodej, utwory muzyczne w kościele wcale nie muszą być grane przez organistę. Jeśli Waszym marzeniem jest np. skrzypaczka, odtwarzanie utworów ze sprzętu audio czy występ chórku wraz z zespołem nie możecie zapomnieć o dokładnej konsultacji pomysłów z księdzem proboszczem. Zazwyczaj poprosi on o przedstawienie repertuaru. Tutaj wszystko zależy od duchownego- jeden zaakceptuje pomysły od razu, drugi kategorycznie zabroni.

3. Kapela weselna lub DJ grają „z marszu”

Warto jest, aby wybrana kapela weselna lub DJ znali miejsce, w którym mają występować. Jeśli te osoby nie mają pojęcia o warunkach panujących na sali, o akustyce czy właścicielach obiektu, powinni zrobić przynajmniej jedną próbę przed Waszym, ważnym dniem. Wszyscy doskonale wiedzą, że muzyka na wesele to jeden z najistotniejszych czynników świetnej zabawy. Organizacja wesela może potrwać wtedy dłużej, jednak będziemy mieli pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Zresztą, jest to również świetna okazja do tego, aby przećwiczyć swój pierwszy taniec (jeśli utwór będzie wykonywać wybrana przez Was kapela).

4. Niesprawdzenie zespołu

Kapela weselna może mieć świetny marketing oraz opinie, jednak nikt nie oceni, czy jest godna uwagi tak dobrze jak Para Młoda. Nigdy nie można zakładać, że wybrany zespół zagra wszystkie piosenki perfekcyjnie. Warto jest posłuchać ich wcześniejszych występów, a wszelakie nowości muzyczne powinny być wcześniej sprawdzone i przesłuchane. Muzyka na wesele musi zachęcać do zabawy, a nie odstraszać- to ważne!

5. Za głośna muzyka!

Jest to problem, z którym bardzo wiele Par boryka się tuż na samym początku wesela. Zbyt głośna muzyka drażni gości i uniemożliwia ich swobodną komunikację. To budzi sporą frustrację i zniechęca do zabawy. Przed weselem koniecznie  ustal poziom głośności muzyki, a najlepiej osobiście sprawdź, jak wypada ona na Waszej sali.

6. Pierwszy taniec nie może być za długi

Dla wielu par, organizacja wesela zaczyna się od wybrania piosenki na pierwszy taniec oraz określenie stylu i nauka kroków. Jest to bardzo stresogenne dla większości Nowożeńców. Dlatego też, aby skrócić tę sytuację, dla dobra swojego i gości, piosenka nie powinna być za długa. Mówi się, że 2 minuty wystarczą aby pokazać swoje taneczne umiejętności i nie zanudzić tym samym wszystkich przybyłych.

7. Brak listy niechcianych utworów

Okazuje się, że bardzo niewiele par słyszało o tworzeniu listy niechcianych piosenek, które na pewno nie mogą pojawić się na Waszym weselu. Może to być motywowane różnymi czynnikami, o których nie musicie informować zespołu czy DJ.

8. Kurczowe trzymanie się jednego gatunku muzycznego

Warto pamiętać o tym, aby muzyka na wesele była jak najbardziej zróżnicowana. Dlaczego? Standardowa impreza tego typu jest wielkim zjazdem rodzinnym, na który zapraszane są osoby w różnym wieku, o różnych preferencjach oraz statusie społecznym. W założeniu, zabawa wesela ma sprawić przyjemność nie tylko Młodej Parze ale również gościom. Warto jest być w tej kwestii otwartym i wybrać różnorodne utwory, z gatunków muzycznych -od popu, disco polo, przez rock, czy klasyczne ballady, które znają nawet nasze babcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code