reportaż ślubny
Bez kategorii

Plenerowa sesja ślubna – Śląsk. 9 najciekawszych miejsc

Nie da się ukryć, że dzień ślubu oraz wesela jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej zapamiętywanych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Niestety, smutną prawdą jest to, że dzień ten mija niezwykle szybko. Jeśli Wasz fotograficzny reportaż ślubny był dokładnie przemyślany, a koncepcja i charakter zdjęć odpowiednio dopasowane, klimatem niezwykłych chwil możemy cieszyć się do końca naszego życia.

Pomimo tego, że reportaż ślubny ukazuje niezwykłe emocje i zatrzymuje je na zawsze, ciekawym pomysłem może okazać się również późniejsza sesja plenerowa. Jest to niepowtarzalna okazja do tego, aby w kilkunastu fotografiach zamknąć i uwypuklić uczucie łączące dwojga ludzi. Co więcej, pokazać to na tle przepięknych widoków, których można szukać tuż za rogiem.

Mimo braku czasu czy tremy, plenerowa sesja ślubna to świetny pomysł dla każdej Młodej Pary. Może ona łączyć w sobie reportaż ślubny oraz zdjęcia pozowane i przemyślane.

fotograf ślubny katowice

Sesja ślubna Śląsk

Dziś na tapet weźmiemy województwo śląskie. Wiele osób myśli, że ten region Polski składa się wyłącznie z nieciekawych, starodawnych czy postindustrialnych krajobrazów. Nic bardziej mylnego! Śląsk to nie tylko stare kamienice i budynki przemysłowe. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie, a sesje plenerowe mogą mieć niezwykły i niepowtarzalny charakter. To właśnie tutaj znajdziesz cały wachlarz możliwości- od pięknych i zielonych terenów, przez nowoczesne i wielkomiejskie obiekty, kończąc na typowo śląskich i industrialnych zakamarkach. Taki stan rzeczy potwierdzi każdy fotograf ślubny. Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Dąbrowa Górnicza – jakie miejsce wybrać?

Górnośląski Park Etnograficzny

Okazuje się, że Młode Pary coraz częściej i chętniej wychodzą poza schematy. Jednak sporo osób decyduje się na miejsce, które będzie po prostu ładne i co ważne, przepełnione naturą i pięknymi widokami. Dla osób które cenią sobie właśnie takie krajobrazy, idealnym miejscem będzie Górnośląski Park Etnograficzny, który świetnie sprawdzi się do sesji w stylu boho czy rustykalnym.

Zamek w Mirowie – 40 km od Częstochowy

Zamek w Mirowie, który znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to propozycja miejsca, która świetnie wpisuje się w trend rustykalny. Pary, które kochają naturę i zieleń zdecydowanie docenią to klimatyczne miejsce.

Katowicki Hotel Monopol

Nie da się ukryć, że śląskie miasta pięknieją z roku na rok. Marzy Ci się nowoczesna sesja ślubna? Śląsk daje w tej kwestii wiele możliwości. Pierwszą z nich jest teren wokół oraz sam Hotel Monopol. Jeśli uwielbiasz miejskie życie, szybkie tempo, klimat industrialny- to miejsce będzie dla Ciebie idealne. Sesja w takim miejscu będzie pasować niemalże do każdej stylizacji. Miejsca tego typu są eleganckie i nowoczesne, dlatego jeśli zależy Ci na takim efekcie, wybierz katowicki hotel.

Szyb Maciej i Szyb Wilson

Nie da się ukryć, że coraz częściej chcemy wychodzić poza schematy. Tereny industrialne, podkreślające niezwykły klimat Śląska to propozycja dla par odważnych i nie bojących się wyzwań. Industrialny klimat jest jednym z najgorętszych trendów ślubnych, dlatego plenerowa sesja w takim miejscu jak Szyb Maciej czy Szyb Wilson będzie idealnym dopełnieniem wesela o takim charakterze. Eksperci twierdzą, że:

„zestawienie przemysłowej architektury z pięknie wystylizowaną parą młodą wydobywa z ponurych na pierwszy rzut oka miejsc, niesamowitą aurę tajemnicy i piękna.”

Pałac Dietla w Sosnowcu

W jakim, innym miejscu może odbyć się ciekawa sesja ślubna? Śląsk to również piękne i odrestaurowane zabytki, w tym zamki. Ciekawą propozycją jest ten w Sosnowcu. To miejsce sprawdzi się jeśli marzy Ci się pałacowy reportaż ślubny. Wnętrze pałacowe to najbardziej klasyczny wybór, który współgra z uroczystym wyglądem Państwa Młodych. Pałac Dietla w Sosnowcu to propozycja, którą warto wziąć po uwagę.

Kompleks zamkowy w Tarnowskich Górach oraz Pogoria w Dąbrowie Górniczej

Województwo Śląskie oferuje również przepiękne plenery wodne i zaliczyć do nich można kompleks w Tarnowskich Górach oraz Pogorię w Dąbrowie Górniczej. Plenerowy reportaż ślubny w takim miejscu może nadać zdjęciom niezwykłego klimatu, który idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy ślubne. Które dokładnie? Przede wszystkim tendencje rustykalne oraz eko. Zdjęcia na tle wody, w przepięknych ślubnych kreacjach można dopełnić ciekawymi dodatkami, np. w postaci wianka z kwiatów polnych. Opcją dla odważnych będzie wejście do wody, jednak nie polecamy tego rozwiązania, kiedy na dworze jest chłodno.

Marina Gliwice

Ostatnią, niezwykle ciekawą propozycją jest gliwicka marina, czyli przystań turystyczna, która jest ulokowana w Porcie Gliwice, na Kanale Gliwickim. Odbywają się tam nie tylko rejsy statkiem. Każda osoba odwiedzająca to miejsce ma możliwość wypożyczenia kajaków czy łodzi motorowych. Jest to idealne wybór na sesję w stylu marynistycznym. Marina w Gliwicach podkreśli miłość Młodej Pary do morza czy wody, bez potrzeby wyjeżdżania za granice naszego pięknego województwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code