fotografia ślubna śląsk
Bez kategorii

Rady, które pozwolą uniknąć wpadki przy wyborze fotografa na wesele

Wybór fotografa na wesele może się okazać niezłą wpadką. Nieraz słyszy się o sytuacji, w której Młoda Para czeka na film z wesela oraz zdjęcia czasem nawet rok! Jeśli połączyć to z kiepskiej jakości zdjęciami, okazuje się, że aż wstyd pokazywać pamiątki z wesela innym osobom. By uniknąć takiej sytuacji, należy dokładnie zastanowić się, czego oczekujesz od fotografa i jaki masz na to budżet. Przeczytaj poniższe rady, które pomogą ci wybrać profesjonalistę.

Zdjęcia robione przez znajomych? Nie tędy droga

Nie każdy chce lub może przeznaczyć na organizację wesela setki tysięcy złotych. Co więcej, aktualnie panuje trend na skromne wesela w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Czy na tak małe wesele warto wynajmować profesjonalnego fotografa? Oczywiście część osób stwierdzi, że nie, bo przecież niemal każdy znajomy ma teraz dobry aparat fotograficzny. Aparaty są też w każdym telefonie – przecież zdjęcia Młodej Parze może zrobić każdy. Może, ale rezygnując z profesjonalnego fotografa, rezygnujesz też z dobrej jakości zdjęć i co najważniejsze, pięknych pamiątek z najważniejszego w twoim życiu dnia.

Zbyt niska cena usługi – uważaj!

Z podobnego założenia, że każdy może zrobić ślubne zdjęcia, wychodzi wiele osób. Wpisując w wyszukiwarkę frazę np. fotografia ślubna Śląsk, można natrafić na oferty specjalistów, ale także osób, które za swoją usługę wezmą kilkaset złotych. Zbyt niska cena powinna cię zaalarmować. Jeśli marzysz o pięknej pamiątce ze ślubu, takie oferty omijaj szerokim łukiem.

Mówi się, że budżet, jaki powinien być przeznaczony na usługi fotografa, ma mieć równowartość 10% kosztów organizacji ślubu i wesela. Jeśli więc organizujesz ślub i przyjęcie weselne za 20 tys. zł, 2000 zł dla fotografa to wcale nie jest wygórowana cena za zdjęcia, które staną się pamiątką tego ważnego wydarzenia.

Popytaj wśród znajomych

Najlepszą drogą dotarcia do dobrego fotografa jest czasami poczta pantoflowa. Warto popytać znajomych, którzy mają za sobą ten wielki dzień, jak sprawdził się wynajmowany przez nich fotograf. Można dopytać, w jakim terminie oddał album wraz z nagraniem, jaką miał wizję sesji ślubnej, jak zachowywał się na sali weselnej i w końcu po ile wycenia swoją pracę.

Podstawą współpracy jest umowa

Każdy szanujący się fotograf, poza posiadaniem rozbudowanego portfolio, powinien także zaproponować podpisanie umowy. Jest to zabezpieczenie nie tylko dla niego samego, ale też dla Młodej Pary. Oczywiście przed podpisaniem dokumentu, należy go dokładnie przeczytać i w razie niejasności skonsultować ją z fotografem i ewentualnie zmodyfikować jego treść.

Organizacja wesela – nie zapomnij w porę zamówić fotografa

Dobry fotograf ma czasem zapełniony kalendarz nawet na rok do przodu, dlatego organizacja wesela powinna się zacząć, po wybraniu sali, od zamówienia fotografa. Co więcej, fotograf powinien być pierwszą sprawą, którą przyszli małżonkowie powinni zorganizować wspólnie. Spotkanie z fotografem pozwoli bliżej poznać tę osobę, poznać jej pomysły, prace, a także zweryfikować, czy ta osoba ma podobną wizję do waszej.

Fotografia ślubna Śląsk – gdzie znaleźć dobrego fotografa?

Wpisując w wyszukiwarkę hasło fotografia ślubna Śląsk, pojawia się mnóstwo wyników, wśród których trudno w pierwszej chwili wybrać najlepsze oferty. Poświęć wraz ze swoją drugą połówką więcej czasu na zapoznanie się z każdą ofertą. Każdy szanujący się fotograf umieszcza swoje portfolio bądź przykładowe realizacje na stronie internetowej. Po wybraniu kilku najlepszych ofert należy umówić się na spotkania i wtedy już skonfrontować własne wizje z pomysłami fotografów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code