fotograf ślubny śląsk
Bez kategorii

Sala weselna marzeń. Nasze, najciekawsze propozycje ze Śląska

O tym, jak ma wyglądać nasz ślub i wesele potrafimy debatować godzinami. Tak naprawdę, każdy z nas ma inną wizję, jak powinien wyglądać te wyjątkowy dzień. Wszystko zależy od osobistych upodobań, budżetu, stylu danej pary czy miejsca, w którym będzie odbywać się uroczystość.

Sala weselna to jedna z najistotniejszych kwestii (dla niektórych wręcz najważniejsza), którą Młoda Para musi wziąć pod uwagę, podczas organizacji ich niezapomnianej imprezy okolicznościowej. Jest to przedsięwzięcie skomplikowane, czasochłonne i stresogenne. Sala weselna musi spełniać oczekiwania, powinniśmy się w niej czuć komfortowo i dobrze. Na co zwrócić uwagę wybierając to wymarzone miejsce na wesele?

fotograf ślubny śląsk

Czym się kierować wybierając salę weselną?

Po pierwsze, bardzo dobrym pomysłem będzie dokładne i wnikliwe przeszukanie Internetu, w celu znalezienia odpowiadających wizualnie miejsc. Warto również zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny. Swoje zdanie może wyrazić również Wasz fotograf ślubny. Śląsk obfituje w bardzo różnorodne miejsca, dlatego opinia zaufanych osób jest niezwykle istotna.

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest to, że obecnie wynajęcie sali weselnej musi być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Bardzo rzadko zdarza się, że interesujący nas obiekt będzie wolny np. za rok. Najczęściej na najlepsze sale trzeba czekać od 2 do nawet 3 lat. Potwierdzi to każda Młoda Para czy fotograf ślubny. Katowice jako centrum aglomeracji śląskiej jest jednym z najbardziej obleganych miast w tej części Polski. Warto wziąć to pod uwagę.

fotograf ślubny śląsk i okolice

Przed ostatecznym wyborem sali musimy mieć gotową listę gości (+/- 10). Zakres poszukiwań zależy od liczby zaproszonych osób. W niektórych przypadkach nie będzie możliwości dostawienia wystarczającej ilości krzeseł czy stołów. Jeśli planujecie małe wesele (do 100 osób) nie będziecie mieli większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Jeśli jednak marzy Wam się wielka uroczystość, swoje poszukiwania warto jest zacząć znacznie wcześniej. Pamiętaj, że statystycznie 80% osób przyjdzie na wesele. Jest to znaczące, ponieważ zdecydowanie lepiej jest określić mniejszą liczbę gości, a potem na około 2 tygodnie przed ceremonią ją podwyższyć (o max 20%).

Sala weselna nie może być za mała, ani za duża. Każdy powinien być w stanie poruszać się swobodnie (zarówno między stołami, jak i w drodze na parkiet czy stół szwedzki). Zbyt obszerny lokal jest również nie wskazany. Daje poczucie rozproszenia i zagubienia co może wpływać na komfort gości.

Inne rzeczy, na które TRZEBA zwrócić uwagę przy wyborze sali to m.in. :

-liczba schludnych i czystych toalet oraz ich umiejscowienie
-kuchnia
-oświetlenie
-akustyka
-klimatyzacja
-udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
-możliwość noclegu
-zielony teren wokół
-odpowiednio duży parking

fotograf ślubny śląsk katowice

Fotograf ślubny Śląsk poleca – 5 najciekawszych propozycji miejsc na wesele

Kto oprócz znajomych i rodziny może podpowiedzieć nam, na które sale weselne warto jest zwrócić uwagę? Uważam, że wiele na temat pięknych, funkcjonalnych oraz ciekawych sal ma do powiedzenia dobry fotograf ślubny. Katowice, Gliwice, Lubliniec, Tarnowskie Góry czy Dąbrowa Górnicza? Które, śląskie miasto będzie najlepsze? Poznaj 5 najciekawszych propozycji sal weselnych z tego regionu Polski.

Gliwice – Hotel & Restauracja Modrzewiowy Dwór

Sala weselna znajduje się w bardzo spokojnej dzielnicy Gliwic- w Żernikach. Osoby wybierające to miejsce mają gwarancję ciszy i spokoju, z dala od zgiełku miasta. Hotel oddalony jest jedynie 10 minut samochodem od centrum. Maksymalna liczba gości to 150 osób, a menu rozpoczyna się od 225 zł za osobę. Miejsce można określić jako rustykalne i romantyczne.

Tarnowskie Góry – Ośrodek Lando

To kolejne miejsce, które poleca zaprzyjaźniony fotograf ślubny Śląsk to nie tylko kopalnie! To również przepiękna natura, woda i zieleń. Tak właśnie wygląda ośrodek Lando, niedaleko Tarnowskich Gór. Maksymalna liczba osób, które pomieści sala to 180. Ceny za menu rozpoczynają się od 220 zł.

Dąbrowa Górnicza – Hotel Shuma

Marzy Wam się wesele nad brzegiem malowniczego jeziora? A dodatkowo sala ma być romantyczna, nieco rustykalna oraz glamour? Hotel Shuma w Dąbrowie Górniczej łączy te wszystkie cechy. Maksymalna liczna gości to 120 osób. Ceny menu zaczynają się już od 150 zł.

Lubliniec – Zamek Lubliniec

Jest to przedostatnia propozycja, znajdująca się w pięknym Lublińcu. Zamek łączy w sobie zabytkowy klimat i nowoczesność. Jest to niepowtarzalne miejsce, otoczone przepiękną naturą. Zabytkowe wnętrza zapierają dech w piersiach każdej osoby tam przebywającej. Sala weselna pomieści maksymalnie 100 osób, a menu zaczyna się od 195 zł.

Ustroń – Park Poniwiec

Jest to ostatnia propozycja, którą poleca nasz zaprzyjaźniony fotograf ślubny. Katowice oddalone są os Ustronia o około 80 km. Jest to propozycja dla osób, które lubią zaciszne miejsca, otoczone przepięknymi widokami i romantycznym ogrodem. Uważa się, że jest to sala weselna jak z bajki. Pomieści ona około 120 osób, a cena za menu rozpoczyna się od 199 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code