wesele
Bez kategorii

Samochód dla pary młodej

Jednym z ważnych elementów organizacji wesela jest wybór pojazdu, jakim młodzi udadzą się do kościoła czy też urzędu. Jeśli macie już przygotowaną koncepcję uroczystości, na pewno chcecie, by była ona spójna w każdym calu. Również samochód powinien pasować do całej weselnej oprawy i ma wpisywać się w klimat imprezy. Czy warto go wypożyczyć? Jaki środek transportu wybrać, zabytkowe auto czy coś nowoczesnego? Piękną limuzynę, a może dorożkę?

Moda weselna jest zmienna, jednak pewne elementy od lat nie ulegają transformacji. Tak jak dziesięć lat temu, również i w obecnej chwili młodzi często podjeżdżają pod salę weselną z pełną pompą. Wysiadają z lśniącej limuzyny, witani przez tłum gości. Nie każda para ma taka potrzebę, jedna o gustach się nie dyskutuje. To jeden taki dzień wżyciu, dlatego jeśli tylko chcecie zaszaleć, organizując wesele jak z bajki, dlaczego by nie dopracować go w każdym szczególe?

Niektórym wystarczy własny samochód, inni pożyczają elegancki model od znajomych, jeszcze inni idą na całość i wypożyczają specjalny samochód ślubny. Tylko co wybrać i ile to kosztuje?

Na bogato

Jeżeli cała organizacja wesela spędza wam sen z powiek i chcecie zrobić na gościach duże wrażenie, możecie pokusić się o wypożyczenie luksusowej limuzyny. Eleganckie i przestronne wnętrze pozwoli wam przez chwilę poczuć się naprawdę wyjątkowo i wznieść pierwszy toast ze świadkami. Niektóre pary, chcąc postawić na iście bajeczny klimat, wybierają też dorożkę, choć jest to opcja, która ostatnimi czasy zdaje się wychodzić z mody.

W stylu retro

Możecie też zdecydować się na wynajem zabytkowego samochodu. Wypożyczalnie często oferują także repliki czyli pojazdy wyglądem przypominające na przykład stare samochody, zabytkowe ikony motoryzacji. Jeśli zechcecie, możecie podjechać urząd Fordem Mustangiem, unikatowym Buickiem, starym Chevroletem lub wybrać piękny Cadillac.

Oryginalnie i na wesoło

A może wolicie stylowego Garbusa lub poczciwą Syrenę? Coraz częściej młodzi decydują się zrobić wrażenie na gościach, wybierając samochody z PRL, stare autobusy w stylu hippie czy inne pojazdy wywołujące nostalgiczny uśmiech, poczciwe, zabawne, kolorowe. Chodzi o to, by wyrazić siebie, jeśli zatem jesteście żywiołowi i obdarzeni wyobraźnią, z Lexusem może nie być wam po drodze.

Koszt wynajmu samochodu na wesele

Organizacja wesela to dla wielu finansowe wyzwanie. Warto zatem dokładnie skalkulować koszta i wybrać korzystną opcję. Ceny wypożyczalni są zróżnicowane w zależności od miasta, ale nie tylko. Aby znaleźć najlepszą, można na przykład skorzystać z internetowej porównywarki. Ceny zaczynają się już od 400-500 zł za dzień, a kończą na kilku tysiącach złotych. Wszystko zależy zatem od budżetu, jaki planujecie przeznaczyć na wesele.

Jaki samochód wpisze się w klimat waszej imprezy? Stary Dodge czy zapierające dech w piersiach Porsche? A może wybierzecie sedana teściów w eleganckim kolorze i z klasyczną linią nadwozia? Niezależnie od tego jaką decyzje podejmiecie, najważniejsze i tak czeka was już po wyjściu z pojazdu.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code