fotograf ślubny Śląsk
Bez kategorii

Tematyczny ślub i wesele – jak zorganizować imprezę z motywem przewodnim?

Nie możemy zaprzeczyć, że ślub i wesele to bardzo ważne i niepowtarzalne wydarzenia w życiu niemalże każdego człowieka. Silne uczucia towarzyszą nam zarówno kiedy jest to nasz dzień, jak i w momencie bycia gośćmi.

Niewątpliwie każdy z nas chce, aby ten wyjątkowy dzień został zapamiętany na długo. Organizacja wesela, szczególnie tematycznego lub niestandardowego wymaga od nas wielu miesięcy szczegółowych przygotowań i wielogodzinnego planowania. Zdecydowanie jest to przedsięwzięcie trudne, szczególnie dla osób, które stawiają na perfekcjonizm i chcą być przygotowane w 100%. Dla wielu osób jest to sprawa bardzo skomplikowana.

W tym krótkim poradniku znajdziesz kilka jasnych wskazówek dotyczących tego, jak zabrać się za organizowanie wesela tematycznego. Przygotowanie każdej imprezy okolicznościowej musimy zacząć od dokładnego sprecyzowania oczekiwań, obrania jasnego kierunku. Oczywiście w trakcie przygotowań czy realizacji musimy być nastawieni na ewentualne, delikatne zmiany. Zanim zarezerwujecie salę weselną, zamówicie zespół, kwiaty, kupicie suknię ślubną i garnitur, warto jest poświęcić sporo czasu na określenie konkretnego stylu, który ma dominować na sali. Jest to idealny początek przygotowań, ponieważ w ten sposób pozbywamy się zbędnych dylematów oraz potencjalnych błędów.

fotograf ślubny Śląsk

Jak zaplanować wesele z ciekawym motywem przewodnim?

Zanim podejmiemy jakiekolwiek pierwsze kroki w kwestii planowania naszego ślubu i wesela, usiądź wygodnie na kanapie i postaraj sobie wyobrazić sobie swój wymarzony dzień.
Zamknij oczy- co widzisz? Odpowiedz sobie również na te pomocnicze pytania:

1. Wasze wesele odbywa się na sali, w plenerze czy innym, ciekawym miejscu?
2.Czy widzisz duże wesele, małe, średnie?
3.Wasze wesele jest luksusowe i eleganckie czy casualowe i skromne?
4.W jakim stylu widzisz dekoracje? Glamour, rustykalne, klasyczne, nowoczesne, a może całkiem nietypowe?
5. Wydarzenie odbywa się w lecie, zimie, na wiosnę czy jesienią?
6. Ślub i wesele mają miejsce w rodzinnej miejscowości, za granicą, w innym mieście czy na plaży?

Odpowiedz szczerze na wyżej wymienione pytania wspomagające. Mogą się okazać kluczowe i niezwykle ważne. Zamysł, który rodzi się w głowie powinien stać się drogowskazem, który powinniśmy brać pod uwagę w dalszym etapie planowania i realizacji.

Po pierwsze – zgromadź inspiracje

Organizacja wesela tematycznego jest to zadanie ciężkie, szczególnie dla osób nieposiadających zmysłu dekoracyjnego lub konkretnej wizji. Nieodpowiedni motyw przewodni, który dodatkowo jest niedopasowany do oczekiwań lub charakteru Młodej Pary może popsuć całą zabawę. Odpowiedzenie na powyższe pytania powinny być wstępem do rozpoczęcia zbierania różnych inspiracji. Możesz np.:

-przeszukiwać Internet (YouTube, Instagram, Pinterest, blogi tematyczne),
-kupować i analizować magazyny ślubne,
-inspirować się weselami, na które byliśmy ówcześnie zaproszeni.

Wykonując te proste czynności dowiesz się, jakie trendy oraz tendencje panują obecnie na rynku ślubnym. Warto wiedziesz, co jest na czasie, a czego na pewno unikać (chociaż i tak zawsze musisz kierować się swoimi upodobaniami i wizją). Okazuje się, że inspiracji można szukać wszędzie! Tyczy się to np. portali o dekoracji wnętrz czy organizowaniu imprez.

fotograf ślubny Śląsk i okolice

Sprecyzuj pomysły

Jeśli chodzi o organizację wesela i ślubu, nie ma nic gorszego niż niezdecydowanie oraz wiele pomysłów na raz. Im dokładniej sprecyzujemy naszą wizję, tym łatwiej będzie nam wybrać elementy, które mają pojawić się na wydarzeniu. Imprezy okolicznościowe, które organizujemy sami dają wachlarz różnych możliwości. Warto jest, aby zawężały się one samoistnie, dzięki czemu usprawniamy cały proces.

Zdecydowanie musisz wiedzieć czego chcesz i co Ci się podoba. Ślub i wesele powinny mieć jeden, wyróżniający się motyw, np. kolorystyczny, dekoracyjny, oświetleniowy, florystyczny.

Charakter naszej imprezy powinien być wyczuwalny i zauważalny na pierwszy rzut oka. Jeśli organizujesz wesele Glamour, skup się tylko np. na stylu Artdeco, latach 50 czy amerykańskiej wersji tej tendencji. Wszystkie elementy, które pojawiają się na weselu powinny nawiązywać do wcześniej wybranego motywu.

Fotograf ślubny Śląsk radzi – wybranie kolorystyki

Nasz zaprzyjaźniony fotograf ślubny Śląsk radzi, aby wesele zawsze miało konkretny motyw kolorystyczny, gdyż to po części kreuje świetny nastrój na zdjęciach. Musi się on idealnie przenikać i nawiązywać do wybranego stylu.

Jednak najważniejsza jest tutaj kolejność- najpierw wybieramy tematykę w później kolory. Zdecydowanie wystarczy ich 2-3. Jak się okazuje, więcej odcieni może wprowadzić zamęt (wyjątkiem jest wesele w stylu Etno lub folklor).

„Wybór konkretnych kolorów usprawni również komunikację z podwykonawcami (np. osobą odpowiedzialną za kwiaty, tort, zaproszenia czy dekoracje).”

Pamiętaj, że wspólny mianownik ślubu i wesela to coś, co pozostanie w pamięci gości i Waszej na całe życie. Może mieć on postać kolorów przewodnich, stylu czcionki, symboli pojawiających się podczas ceremonii oraz na weselu itd. Wszystko to tworzy to spójną i miłą dla oka kompozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code